Çiftehan ve Çiftehan Kaplıcaları

Çiftehan ve Çiftehan Kaplıcaları


 

Çiftehan doğal manzarasi, şifalı kaplıca suyu, yayla havası ve yepyeni yüzüyle süper bir kaplıca tatili sunuyor

cropped-20150925_141357-01-Orjinal-Boyut2.jpg

Çiftehan, bir iç anadolu şehri olan NİĞDE ilimize bagli Ulukışla ilçesinin bir köyüdür. Çiftehan Kaplıcaları ise Çiftehan köyünün tam merkezinde yer alır. Çiftehan Kaplıcaları pekçok derde deva kaplıca ya da ilica suyu sayesinde yılın her mevsiminde çok sayida yerli ve yabancı turistin Çiftehan a akın etmesini sağlamıştır. Kuruluşu Selçuklu yıllarına kadar uzanan Çiftehan’in faydalı kaplica suları ve müthiş yayla havasi tarihin cok eski dönemlerinden beri Çiftehan Kaplıcalarının yoğun bir şekilde kullanılmasına zemin hazırlamıştır.

Çiftehan Kaplıcalarına ve Çiftehan a gelmeniz için cok onemli nedenleri kısa ve öz bir şekilde sıralayalım:

  • Çiftehanda sadece Türkiyenin değil Dünyanın en ŞİFALI KAPLICALARINDAN biri olan CIFTEHAN KAPLICALARI olmasi; özelllikle romatizma, kireçlenme, fıtık ve bazı kadın hastalıkları Çiftehan Kaplıcalarının en fazla yarar sağladığı hastalıklardır.
  • Çiftehan in Toros dağlarının eteginde harika yayla havasının olması (Çiftehan in hemen yanından geçen cakıt suyu da Çiftehan Kaplıcalarına ayri bir renk katar.)
  • Çiftehan a ve Ciftehan Kaplıcaları na ulaşımın çok kolay ve aynı zamanda cok çeşitli olması
  • Çiftehan Kaplıca havuzlarina yakın Çevik Pansiyon gibi cok uygun fiyatlara kaliteli hizmet veren konaklama imkanlarının olmasi.

Çiftehan Kaplıcalarında TATİL ve DOĞAL KAPLICA ŞIFASI BİRARADA. BU GÜZELLİKLERİ KAÇIRMAYIN.

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

Detaylı bilgi icin TIKLAYINIZ.

Çiftehan Kaplıcalarında 2 senedir yapımı süregelen Yeni Kaplıca havuzları ve hamamlarında artık sona geldik. Çok yakında açılacak olan Çiftehanın Yeni Kaplıca Havuzları ve Hamamları bir Hayat Hastanesi kuruluşu olan Doğa Termal restaurant Camping tarafından inşa edilmiştir. Yeni Çiftehan Kaplıca Havuzları ve Hamamları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.